Одного разу перед батьками постає питання, на який дуже складно дати однозначну відповідь: «Як навчити дитину любити книги»? У всіх, звичайно, свої рецепти. Один з них — згадати, які книги з задоволенням в молодшому віці читали самі батьки.
У багатьох з нас знайдеться пухкенька стопка тоненьких книжок, може бути, злегка пошарпаних по кутах, расшатавшихся на скріпках від частого читання, але дбайливо збережених з дитинства. Чарівне різноманітність казок різних народів в ілюстраціях Васнецова і Конашевича.
З дітками також можна пограти онлайн на компьютері, треба щоб малеча звикала до сучасності.
Магазинні полиці рясніють різноманітними сучасними виданнями: інтерактивними або виконаними з безпечних матеріалів, зі звуковими елементами або іграми. Текст у них часто дано в скороченні або переказі — він дозволяє втягнутися, але не більше, хоча грати з цими книгами весело і цікаво. Приємно мати вдома і гарний, «доросле» видання казок в твердій палітурці: збірник класичних історій з улюбленими або ж абсолютно новаторськими ілюстраціями.
Але у тонких книжок для малюків є свій шарм, і воно не тільки в практичності. Тоненьку книжку зручно взяти з собою в дорогу або в поліклініку, її можна дати дитині в руки — і вона не викличе у нього відчуття «тяжкості», складності. Кожна книжка — окрема, закінчена маленька історія, багато радянські художники ілюстрували їх цілком, оформляли рамки, віньєтки, обидві сторони обкладинки.
Якісне перевидання класичних дитячих «книжок-маляток» повторює ілюстрації і розташування тексту — наче заглядаєш в минуле. Але якщо взяти книгу в руки, помітно, наскільки вища сьогодні якість друку, щільність паперу, наскільки довговічніше ця тоненька книжечка.
Одне з провідних видавництв, що дають друге життя добре знайомих казок і розповідей, видавництво «Мелік-Пашаєв». Тонкі і витончені, книги видавництва відрізняються чудовою поліграфією — малюнки визнаних вітчизняних ілюстраторів, виконані на крейдованому папері, сповнені чистими квітами і чітко вивіреними лініями. У кожній книжці — повний, без скорочень і елементів переказу, класичний текст.
У серію «Камінчики» ВД Мещерякова увійшли тексти, що давно стали класикою російської та зарубіжної дитячої літератури. Прикрашають їх чудові малюнки визнаних художників-ілюстраторів: Євгенія Рачева, Світозара Острова, Петра Багіна, Бориса Дехтерева. Легкі і компактні книжки, надруковані на цупкому і легкої офсетному папері, зручно брати з собою в дорогу і на прогулянку, щоб читати їх разом з малюком на лавці в парку, у потязі або машині.
Видавництво «Нигма» радує нас перевиданням зарубіжних казок і оповідань з ілюстраціями Петра Рєпкіна, а у «Махаона» є серія «Веселі книжки»: під кожною обкладинкою не більше двох-трьох оповідань з ілюстраціями на всю сторінку.
У серію «Улюблена мамина книжка» видавництва «Мова» теж входять тільки найкращі, перевірені часом казки. «Теремок», «Сестриця Оленка та братик Іванко» та інші — вони обов'язково полюбятся дітям. Лосенята, щуки, леви здаються справжніми, і зовсім не обов'язково замикати їх у важкі тверді обкладинки.
Саме книжок про тварин з напрочуд живими ілюстраціями Чарущина присвячена серія «Чарушинские звірята». Кожен розповідь займає окрему книжечку, і її хочеться перечитувати і розглядати знову і знову. Нехай дитина вибере найулюбленішу: про жителів пісків, їжачків, ведмедиків, зайців...
Кішки — особлива любов багатьох маленьких читачів. Білі, руді, в смужку. Кіт царствений, кіт учений, а іноді і підступний: стережися, мишка! Пам'ятайте книгу з дитячими пісеньками і потешками «Котик-коток», що вийшла у видавництві «Малюк» в 1975 році? У 2014 вона знову повернулася на прилавки. Сама книжка ця — у формі вусатого домашнього улюбленця, всередині — самі різні, промовисті, дотепні коти і кішки кисті Аліси Порет. Як можна встояти?
З раннього дитинства ці видання прищеплюють любов до книг, розвивають смак і на все життя залишаються в пам'яті, адже і вони створені з любов'ю та турботою до маленьким читачам. Коли поєднуються хороша поліграфія, великий чіткий шрифт, чудові картинки і невисока ціна, можна легко зібрати цілу дитячу колекцію. І у ваших дітей теж з'явиться чарочка улюблених тонких книжок.