Цим питанням, напевно, задавався кожен покупець. Одні прагнуть зміцнити власне здоров'я, інші - хочуть кращого для своїх дітей. А сортів меду досить багато: який найкращий?
Однозначної відповіді на це питання немає. Проте, кожен сорт має свої "сильні" сторони - він вважається кориснішим для тих чи інших органів. Ми розповімо Вам про корисні властивості 6 найпопулярніших сортів меду.
Акацієвий мед виділяється на тлі інших сортів рекордним вмістом фруктози - більше 50%. Вона робить натуральний продукт максимально корисним для організму при його мінімальній калорійності.
Популярність акацієвому медові принесла його "гіпоалергеність" - він вважається найбільш безпечним сортом для тих, хто має схильність до алергії. Зрозуміло, якщо Ви купуєте мед в Україні у пасічника (придбати можна тут https://sviymed.com), а не в мас-маркеті. Саме тому мед з акації в першу чергу рекомендують для дітей та вагітних жінок.
Мед акації також є єдиною "легальною" солодкістю для людей, які страждають на цукровий діабет (І та ІІ типу). Невелика добова доза (1 чайна ложка) ніяк не позначиться на рівні цукру в крові, тим не менш, зарядить організм необхідними вітамінами і мікроелементами.
Соняшниковий мед теж є рекордсменом - за вмістом вітамінів PP і Е. Перший - відповідає за підтримання оптимального рівня холестерину в крові і здоров'я серця, а також сприяє виробленню фізичної енергії. Вітамін Е іноді називають "жіночим", оскільки він гарантує нормальне протікання вагітності. Крім того, він має протизапальну дію, захищає клітини шкіри від негативних факторів навколишнього середовища і навіть є профілактикою ракових захворювань.
Мед соняшнику також відрізняється від інших високим вмістом глюкози - більше 50%. Це робить натуральний продукт дуже поживним, тому його рекомендують включити в раціон тих, хто переніс операцію, виснажливе захворювання або важку травму.
Даний сорт корисний і для шлунково-кишкового тракту. Він виявляє легку сечогінну дію і здатний позбавити від діареї.
Перший засіб, про який ми згадуємо при грипі або застуді - липовий мед. І недаремно, адже саме цей продукт володіє найпотужнішими протизапальними властивостями. Цим бджолиний нектар зобов'язаний своєму унікальному складові ферментів: діастазу, пероксидазу, ліпазу і іншим. У поєднанні з вітамінами B, K, E вони завдають нещадний удар ГРЗ: знижують температуру, знімають запалення, знищують мікроби.
Протизапальні властивості даного сорту знайдуть своє застосування для будь-яких органів, тому його можна і потрібно їсти при бронхіті, виразці шлунка, циститі і подібних захворюваннях. Продукт застосовують і зовнішньо: при опіках, екземі і т.п.
Мед липи рекомендують включити в раціон маленьких дітей. Фермент лізин в його складі відповідає за ріст, а набір амінокислот - за білковий "фундамент" організму.
Квітковий мед відноситься до поліфлерних сортів. Це означає, що в його складі присутні відразу кілька рослин-медоносів, які примножують корисні властивості продукту.
Мед з квітів є практично універсальним народним засобом. Він зміцнює імунітет, позбавляє від головного болю, покращує апетит, нормалізує роботу всіх систем організму, звільняє від безсоння і стресів, сприяє регенерації тканин... "Меж" у його цілющого ефекту практично немає. Більш детально про лікувальні властивості даного сорту можна дізнатись тут - http://sviymed.com/staty/82-harakteristika-tsvetochnogo-meda.
Найунікальнішою властивістю натурального продукту можна назвати протидію раковим захворюванням. Наукові дослідження показали, що при правильному застосуванні квітковий мед допомагає зменшити злоякісні пухлини на ранніх стадіях.
Гречаний мед також називають високосортним. Це свідчить про його своєрідну "елітарності" серед інших різновидів бджолиного нектару. У натуральному продуктові міститься велика кількість вітамінів, мікроелементів, амінокислот і інших корисних речовин. Він також багатий білками, які відповідають за будову організму.
Унікальна здатність меду з гречки - виводити з організму радіонукліди, що було доведено в Японії кінця минулого століття. Бджолиний нектар також відновлює уражені клітини і допомагає позбутися від наслідків радіоактивного опромінення!
Ріпаковий мед поряд із соняшниковим містить велику кількість глюкози. У його складі вона займає мінімум 50%. Це робить продукт дуже поживним. Він допомагає швидше відновитися: як після фізичних тренувань, так і після важких травм.
Даний сорт є лідером за вмістом бору. Тому продукт рекомендується вживати як профілактичний засіб для нормальної роботи щитовидної залози. Бор також сприяє виведенню важких металів з організму.
Мед ріпаку застосовують зовнішньо. Ефірні масла в складі продуктів бджільництва роблять його дієвим омолоджуючим засобом.