Новости

Як привчити кота не точити кігті на меблях?

Як привчити кота не точити кігті на меблях?

Дряпання гострими кігтиками меблів – зовсім не шкідливість або забаганка кішки і вже тим більше не помста господарю. Заточування пазурів – природна потреба будь-якого кота, яка закладена в його організмі генетикою. Причому точать кігті не лише домашні Василі, а й дикі кішки, тільки в природі у них не дивани та крісла, а дерева та пні.

Чому коти точать пазурі саме на меблях?

Перш ніж спробувати відучити кота від завдання шкоди меблям, потрібно зрозуміти, чому тварина так робить. А вже потім вирушати у магазини для тварин за спеціальними товарами. Отже, котик точить кігті об м'який пуф або крісло, бо:

  1. Йде за інстинктами. Пазурі – головний захист вусатого-смугастого в природі. Хоч кіт і живе вдома, він все одно він мисливець, тому йому важливо постійно заточувати свої кігтики, адже еволюція – процес не швидкий. Може, через тисячі років коти і стануть байдужими до оббивки м'яких меблів, але поки цього не сталося, треба пильнувати.
  2. Гігієна. Ми регулярно робимо собі манікюр, а кішка вміє сама дбати про свої пазурі. Для цього, тварині потрібно встромити їх у щось тверде і провести по цій поверхні, докладаючи зусиль. Так кіт скидає відмерлі лусочки кігтів, надаючи місце для зростання нових.
  3. «Фізкультура». Разом із заточенням пазурів, кішка ще й потягується. Але іноді коти так роблять, бо справді засмучені чи сердиті, а не тому, що хочуть зайнятись «спортом».
  4. Це спосіб мітити територію. На лапках котів знаходяться подушечки з особливим секретом. При дряпанні меблів, кіт залишає на них свій унікальний запах і може спати спокійно, знаючи, що ніхто не зазіхне на його улюблений диван.

Якщо ви зрозуміли, чому і навіщо ваш кіт робить шкоду вашим меблями, тепер можна дізнатися, як його від цього відучити.

Гуманні та робочі способи

Відразу обмовимося, що антидрапки і вже тим більше видалення пазурів – звірські методи і в жодному разі не варто йти на поводу у реклами. Як мінімум, тварина втратить радість життя або залишиться назавжди інвалідом. Отже, що можна використовувати для боротьби з гострими кігтиками?

  1. Кігтеточки. Нічого краще, ніж кігтеточки ще не вигадали. Сьогодні їх моделей існує безліч – з дерева, натурального шнура, картону, килимового покриття тощо. За конструкцією вони можуть бути горизонтальними та вертикальними, а також у вигляді дощечок, килимків, стовпчиків та ін. Є навіть цілі ігрові комплекси з кігтеточками. Але привчати до цього пристрою краще ще з «дитинства». Достатньо піднести кошеня до кігтеточки, провести його лапками по поверхні і заохочувати вусатого щоразу, коли він користуватиметься кігтеточкою за призначенням. У великій квартирі чи будинку кігтеточок має бути кілька.
  2. Спрей. Сьогодні створені спеціальні безпечні рідини в пляшечках з розпилювачем, які неприємно пахнуть для кішки, тим самим відважують її від спокуси поточити кігті об меблі. Їх мінус у тому, що вони дуже швидко вивітрюються і наносити їх варто кожні кілька годин.
  3. Стрижка пазурів. Спосіб універсальний і не залежить від породи та особливостей кота. Вам потрібно двічі на місяць зрізати третину кожного пазура спеціальними ножицями (у жодному разі не використовуйте манікюрні або побутові ножиці, тільки із зоомагазину!). Зрізати кіготь потрібно строго під певним кутом і не більше ніж на третину, щоб не зробити тварині боляче.

Корисні поради

Якщо ви вибрали кігтеточку, то після її покупки, капніть на неї пару крапель валеріанки або натрусіть трохи сухої котячої м'яти по поверхні (особливо цей спосіб підходить для картонних моделей). А також врахуйте такі моменти:

  1. Кігтеточка повинна підходити зросту кота.
  2. Важливо надійно закріпити «пристрій».
  3. Обирайте середній рівень жорсткості покриття кігтеточки.

Ми сподіваємося, що ця стаття потрапила вам на очі, якщо у вас ще кошеня, а не дорослий кіт. Але коти дуже розумні тварини, тому спробувати відучити їх псувати речі все ж таки можна в будь-якому віці. Головне – ласкаво та з любов'ю.

Новые препараты
Гальмолакт
Гальмолакт (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Гальмолакт производства Бровафарма, применяют сукам и кошкам для устранения симптомов ложной беременности (псевдобеременности) и прекращения лактации при отлучении щенков и котят.
Атоксил ВП
Атоксил ВП (Орисил-Фарм)

Ветеринарный препарат Атоксил ВП производства Орисил-Фарм, применяют с целью профилактики и в комплексе терапевтических мероприятий, как сорбент перорально крупному рогатому скоту, свиньям, собакам, кошкам, цыплятам-бройлерам при желудочно-кишечных заболеваниях с диарейным синдромом, гепатитах, интоксикациях, микотоксикозах.
ImmunoDol Cat
ImmunoDol Cat (Dolfos)

Ветеринарный препарат ImmunoDol Cat, производства Dolfos, применяют котам для укрепления иммунитета, также рекомендовано животным, переживающим стресс, независимо от возрастных особенностей или способа содержания. Назначают молодым кошкам для поддержания стабильной иммунной системы.