Степові райони, особливо південні (Херсонська, Запорізька, Миколаївська й Одеська області), - найбільш небезпечний регіон по епізоотіях, серед яких лютує сказ. Спалахи захворювань відбуваються регулярно з періодичністю 3-4 роки. У періоди між спалахами інфекція зберігається в природних умовах.
Як правило спалах сказу виникає в зимовий період, коли у диких хижаків відбувається гон: подовжується добовий хід тварин, збільшується кількість контактів.
За інформацією дирекції Чорноморського біосферного заповідника, наприкінці 2009 - 2010 року в регіоні було зафіксовано черговий спалах сказу, окремі випадки зафіксовані й у Чорноморському біосферному заповіднику. На заповідній території оголошено карантин, розроблено план заходів щодо профілактики сказу, - повідомили КЕПУ у прес-службі Мінприроди.
Оскільки методів лікування сказу поки не знайдено, основний спосіб захисту від цього захворювання - профілактика. Система заходів профілактики розроблена вже давно й містить у собі вакцинацію й регулювання чисельності населення диких хижих тварин: лисиць, єнотовидних собак, вовків, а також знищення бродячих котів і собак, які можуть перенести сказ із природних біотопів у населені пункти.
У періоди спалахів захворювання необхідно прищепити всіх свійських тварин, худоби. Вчасно звертатися за медичною допомогою після укусу тварини.
Источник новости: eco-ua.org