Новости

Підведено підсумки роботи ветслужби у 2009 році

Підведено підсумки роботи ветслужби у 2009 році

16 грудня 2009 р. відбулася прес-конференція Голови Державного комітету ветеринарної медицини України П.І.Вербицького “Підсумки роботи служби ветеринарної медицини України у 2009 році та завдання по забезпеченню продовольчої безпеки держави”. На прес-конференцію акредитувалися журналісти загальноукраїських газет, головні редактори галузевих видань, кореспонденти інформагентств та ряду національних телеканалів та радіостанцій.

    На початку зустрічі з представниками ЗМІ П.І.Вербицький навів таку статистику:
  • держветінспекцією впродовж 2009 року проведено 3604 перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку сільськогосподарської продукції;
  • 2009 року в країні не допущено виникнення захворювань на сибірку, бруцельоз, високопатогенний грип птиці, хворобу Ньюкасла, африканську чуму свиней, блутанг, губчастоподібну енцефалопатію;
  • за результатами розширеного ветеринарно-санітарного контролю зареєстровано 47 випадків невідповідності імпортованої продукції встановленим національним вимогам;
  • в Україні діє 1539 ринків на яких постійно функціонує 1262 державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

 

Голова Держкомветмедицини наголосив, що на сьогоднішній день в Україні підтримується стабільна, благополучна епізоотична ситуація. Державною службою ветеринарної медицини України робиться все можливе для здійснення контролю за особливо небезпечними заразними хворобами тварин, в першу чергу спільними для тварин і людей.

Завдяки постійному ветеринарно-санітарному контролю та заходам з недопущення занесення на територію України збудників особливо небезпечних хвороб тварин в Україні ніколи не реєструвались такі інфекційні захворювання, як чума великої та дрібної рогатої худоби, контагіозна плевропневмонія великої рогатої худоби, везикулярний стоматит, африканська чума коней.

Щодо сибірки ситуація в Україні контрольована завдяки цілеспрямованій роботі фахівців на місцях. З 2008 року по сьогоднішній день не зареєстровано жодного випадку захворювання тварин на сибірку. 2009 року покращилась ситуація щодо туберкульозу. На 01.11.2009 в Україні залишилось 3 неблагополучних пунктів по туберкульозу: Київська область – 1, Сумська – 1, Житомирська - 1.

Покращилась ситуація стосовно лейкозу ВРХ. На початок 2009 р. в Україні було зареєстровано 80 неблагополучних пунктів по лейкозу (14467 хворих тварин), станом на 01.11.2009 залишається неблагополучними 54 пункти, за 10 місяців 2009 року виявлено 14 неблагополучних пунктів (в яких рахується 7 477 гол. хворілих тварин), оздоровлено – 40 неблагополучних пунктів. Вільними від лейкозу є 18 областей України (Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська).

Постійно ведеться робота по недопущенню занесення на територію України африканської чуми свиней, відслідковується епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней в Російській Федерації та інших неблагополучних по цьому захворюванню країнах. Введено заборону на ввезення в Україну живих свиней, м'яса та іншої продукції з свинини з неблагополучних по африканській чумі свиней країн. Проводиться моніторингове дослідження сироватки крові диких свиней на наявність антитіл до захворювання на африканську чуму свиней.

Змінюється ситуація по сказу тварин. За 10 місяців 2009 року зареєстровано 731 неблагополучний пункт, в яких захворіло 831 голова тварин, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 795 неблагополучних пункти та на 1026 голів хворих тварин, з початку 2009 року оздоровлено 725 неблагополучні пункти. Станом на 01.11.09. залишилось 335 неблагополучних пунктів по сказу.

Така ситуація обумовлена комплексом заходів, що проводяться Держкомветмедицини в останні роки. З початку 2009 року зроблено 3,5 млн. щеплень домашніх та сільськогосподарських тварин, проведенакомпанія по пероральній вакцинації диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіації в таких областях як: Донецька, Київська, Луганська, Полтавська, Сумська та Харківська.

Ситуація щодо хв. Ньюкасла стабільна та контрольована, з метою її профілактики державною службою ветеринарної медицини проводяться щеплення птиці в індивідуальних господарствах громадян. З початку 2009 року щеплено проти хвороби Ньюкасла 82 408,34 тис. голів птиці, також з метою серологічного моніторингу проведено визначення напруженості імунітету після вакцинації в 22 479 населених пунктах.

З метою контролю за високопатогенним грипом птиці Державним комітетом ветеринарної медицини України посилено заходи державного інспекторського ветеринарно-санітарного нагляду щодо профілактики даного захворювання в Україні, а саме: проведено перевірку 1590 господарств, обстежено 9 399 959 дворів та 50 561 населених пунктів.

Щодо губчастоподібної енцефалопатії, то державними установами ветеринарної медицини України здійснюється постійний контроль за господарствами, в яких утримується імпортована велика рогата худоба та в яких використовувалася сперма, зиготи, закуплені за кордоном, шляхом обов’язкового лабораторного дослідження усіх тварин у разі їх забою, або загибелі.

На запитання журналістів відносно ситуації із забезпеченням якості продукції тваринного походження, П.І.Вербицький повідомив, що з метою безумовного виконання вимог законодавства з питань якості та безпечності харчових продуктів у процесі їх виробництва, переробки і реалізації державними інспекторами ветеринарної медицини спільно з іншими контролюючими службами у поточному році проведено 36404 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на ринку сільськогосподарської продукції. Під час перевірок викрито більше 24148 тисяч порушень чинного законодавства.

До 22947 осіб вжиті заходи адміністративного впливу у вигляді штрафу на суму 898 059 грн. Винесено 6295 приписів щодо усунення виявлених порушень. За грубі порушення ветеринарно-санітарних правил призупинено роботу 837 об’єктів. До слідчих підрозділів органів внутрішніх справ та прокуратури передано 385 матеріалів. Спільно з іншими контролюючими службами з початку року вилучено з обігу близько 1780 тонн продукції тваринного походження сумнівної якості, утилізовано 1091 тонн.

За результатами розширеного ветеринарно-санітарного контролю зареєстровано 47 випадків невідповідності імпортованої продукції встановленим вимогам. Серед виробників такої продукції були підприємства з Німеччини, Бразилії, США, Нідерландів, Польщі, Бельгії, Франції та В’єтнаму. У зв'язку з цим, 16 закордонним підприємствам заборонено постачання власної продукції в Україну.

З метою приведення вітчизняного законодавства в галузі ветеринарної медицини щодо безпечності харчових продуктів до європейських вимог, а також з метою розширення експорту української продукції тваринного походження до країн-членів Європейського Союзу Держкомветмедицини співпрацює з ГД "САНКО" (Генеральним Директоратом Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів). Як результат співпраці та тривалої роботи спеціалістів державної служби ветеринарної медицини Україна включена до Програми FVO з аудитів та інспекцій з метою проведення верифікаційних візитів. На території України функціонує 1539 ринків на яких постійно діє 1262 державних лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Не допущено в реалізацію понад 23 тис. тонн небезпечної та недоброякісної продукції.

В Україні налічується 3 546 підконтрольних потужностей, на яких уведено посади уповноважених (офіційних) лікарів ветеринарної медицини, у тому числі: м'ясопереробні – 1 322, молокопереробні – 271, рибопереробні – 379, інші – 1 574. На решті підприємств контроль здійснюють закріплені спеціалісти державних установ ветеринарної медицини, а це 10 244 суб’єктів господарювання.

За І півріччя 2009 року на бойнях, м’ясоптахопереробних підприємствах в цілому по Україні, спеціалістами ветеринарної медицини при здійсненні ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за безпечністю харчових продуктів тваринного походження, які виробляються та реалізуються в Україні було проведено 158,7 млн. експертиз (партій) відповідних досліджень різних видів продукції. При цьому не допущено до реалізації 4,6 тис. тонн небезпечної сировини. Це дало можливість уникнути харчових отруєнь, не допустити ускладнення епізоотичної та епідеміологічної ситуації в державі та забезпечити споживачів якісною продукцією.

Триває робота щодо урізноманітнення ветеринарного сервісу для власників тварин. У такий перелік послуг входять: консультації з годівлі та утримання тварин, лікування, діагностика, реалізація ветеринарних товарів, штучне осіменіння, дезінфекція, дезінсекція, дератизація, дослідження якості продуктів та інше. На базі державних установ ветеринарної медицини відкрито і діє: амбулаторій, клінік, пунктів, хірургічних відділень, консультацій – 4 182; аптек, пунктів, кіосків по реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів – 2 361; пунктів штучного осіменіння сільськогосподарських тварин – 910.

Представників преси, радіо та телебачення було поінформовано, що державні установи ветеринарної медицини України фінансуються по трьох бюджетних програмах. Загальна сума виділених коштів на 2009 рік складає 747 572,5 тис. грн.- 95,4% в порівнянні з 2008 роком та по спеціальному фонду – 430 154,2 тис. грн. (107,5%), разом по загальному та по спеціальному фонду 1 177 726,7 тис. грн.

Станом на початок грудня 2009 року вже профінансовано по державним установам ветеринарної медицини по загальному фонду 540 048,2 тис. грн. Фінансування здійснюється відповідно до затверджених планів асигнувань на 2009 рік без затримок по захищеним статтям.

Новые препараты
Гальмолакт
Гальмолакт (Бровафарма)

Ветеринарный препарат Гальмолакт производства Бровафарма, применяют сукам и кошкам для устранения симптомов ложной беременности (псевдобеременности) и прекращения лактации при отлучении щенков и котят.
Атоксил ВП
Атоксил ВП (Орисил-Фарм)

Ветеринарный препарат Атоксил ВП производства Орисил-Фарм, применяют с целью профилактики и в комплексе терапевтических мероприятий, как сорбент перорально крупному рогатому скоту, свиньям, собакам, кошкам, цыплятам-бройлерам при желудочно-кишечных заболеваниях с диарейным синдромом, гепатитах, интоксикациях, микотоксикозах.
ImmunoDol Cat
ImmunoDol Cat (Dolfos)

Ветеринарный препарат ImmunoDol Cat, производства Dolfos, применяют котам для укрепления иммунитета, также рекомендовано животным, переживающим стресс, независимо от возрастных особенностей или способа содержания. Назначают молодым кошкам для поддержания стабильной иммунной системы.